Politiker i Skövde Kommun

Janette Leinonen (MP)

Kontaktinformation

E-post:
janette.leinonen@politiker.skovde.se

Uppdrag (4 st)

OrganisationUppdragPeriod
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Kommunstyrelsen Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Skaraborgs kommunalförbund Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Valberedning Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14