Politiker i Skövde Kommun

Jörgen Frödelius (S)

Kontaktinformation

Telefon:
0706-53 27 00 (mobil)

E-post:
jorgen.frodelius@politiker.skovde.se

Uppdrag (4 st)

OrganisationUppdragPeriod
Bergs Bygdegårdsförening Ersättare 2015-01-01 - 2022-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Kultur- och fritidsnämnden Ledamot 2015-01-01 - 2022-12-31
Next Skövde Destinationsutveckling AB Vice ordförande 2015-05-01 - 2022-05-31